Galeria

Witam

W tej galerii pokazaliśmy nasze realizacje i chcemy się nimi pochwalić.

Pierogarnia Familijna Karlino

Poniżej jedna z naszych realizacji. Pierogarnia familijna w Karlinie.
Zadanie polegało na doprowadzeniu zasilania z WLZ do budynku Pierogarni oraz do domu mieszkalnego oraz na wykonaniu instalacji wewnętrznej samej Pierogarni. Jestem na siebie zły bo nie mam zdjęć prac ziemnych z układania przewodów. Ale efekt jest zadowalający.

Coś co nie powinno się zdarzyć:

Ostatnio trafiliśmy do obiektu w którym polski pracodawca umieścił swoich pracowników z Ukrainy. Budynek był zasilany z 1 fazy. |Mieszkało w nim jakieś 20 osób. W każdym pokoju jakiś grzejnik elektryczny, elektryczna kuchenka do gotowani i inne sprzęty. Co zastaliśmy trochę nas zmroziło. Chłopaki radzili sobie jak umieli. W tablice włożyli jakieś zabezpieczenia i połączyli jak potrafili. Muszę nadmienić że budynek dość długo stał nie używany i nasi szabrownicy dość dużo rozgrabili. Kiedy wszyscy zjechali z roboty to zabezpieczenie C63A zaczynało spełniać swoje zadanie i rozłączało zasilanie. (A nie było wtedy za ciepło na zewnątrz).

Na pierwszym zdjęciu mamy WLZ gdzie nie było wkładki w zamknięciu, Brakowało zabezpieczenia, a te które były to widać że nie były już zabezpieczeniami. Z WLZ zasilono przewodem 5x10mm rozdzielnie ze zdjęcia 2. Tam właśnie umieszczono zabezpieczenie C63A. Z tej rozdzielni do tablicy głównej (zdjęcie 3) zasilanie było podane przez przewód 3x4mm jak go zbadaliśmy to przy 5 osobach w budynku płynęło przez niego 45A był już cieplutki. Na zdjęciu 3 widać już pewne nasze ingerencje bo mostki zrobione są tutaj już linką czerwoną o przekroju 10mm dodane są już zabezpieczenia. Na zdjęciu 4 widać rozdzielne w pokojach.  Poprawiliśmy co się dało by ludzie nie spalili się od tej instalacji.